AKTUALNOŚCI:

Nowości sierpień 2023 - MKiDN

Utworzono dnia 10.08.2023

Drodzy Czytelnicy!

Serdecznie zapraszamy po nowości wydawnicze zakupione specjalnie z myślą o Was. Bogata oferta sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.W ofercie zróżnicowany wybór: kryminały, sensacje, biografie, thrillery oraz lubiana zwłaszcza przez kobiety literatura obyczajowa. ZAPRASZAMY

Dotacja z MKiDN 2023

Utworzono dnia 29.07.2023

Czytelnicy!

Nasza biblioteka otrzymała 4846 zł na zakup nowych książek z NPRCz 2.0, - Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Priorytet 1 Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Program odbudowy zabytkow

Utworzono dnia 21.07.2023

Z przyjemnością informujemy, że cztery zabytki z gminy Purda otrzymały dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W ramach zadań przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane: ✅zabytkowej remizy w Purdzie, ✅kapliczki przydrożnej w Zgniłosze, ✅kapliczki przydrożnej w Szczęsnem. ✅ W budynku biblioteki w Purdzie zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Łączna wartość planowanych prac to 1 333 673,48 złotych. w tym dofinansowanie 1 307 000,00 zł

Wakacje z biblioteką 2023

Utworzono dnia 21.07.2023

Wakacje z biblioteką za nami. Podczas naszych spotkań nie narzekaliśmy na nudę. Pomysłów a zwłaszcza energii naszym milusińskim nie brakowało. Kreatywnie i sportowo spędziliśmy ten wspólny czas. Zabawy , konkursy , zajęcia plastyczne, aktywność na świeżym powietrzu , tańce przy szalonej muzyce i i wielka kulinarna gofrowa uczta. Było wesoło i pysznie. Dziękujemy za wspólne chwile i piękne wspomnienia. Pozdrawiamy i duże dziękuję wszystkim dzieciakom. Zapraszamy do nas nie tylko w wakacje czekamy na was każdego dnia .

Teatr przy stoliku 2023

Utworzono dnia 21.07.2023
W ubiegłym tygodnie w czwartek 6.07.2023r w czytelni biblioteki odbył się Teatr przy stoliku Aktorzy z Teatru Jaracza w Olsztynie :Wiesława Szymańska. Marian Czarkowski przedstawili sztukę pt "Oto czulent na dzisiejszy szabat" Wprowadzenie - Elżbieta Lenkiewicz.

nowości - czerwiec 2023

Utworzono dnia 21.07.2023

Nieustannie pracujemy nad tym, aby w naszej bibliotece nie zabrakło nowości wydawniczych. I tak w ostatnich dniach pojawiło się wiele nowych książek dla dorosłych oraz dla dzieci.Zapraszamy!

Utworzono dnia 29.05.2023

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zaprosiliśmy dzieci z ZSP w Purdzie kl.I-III na na spektakl teatralny pt."DETEKTYW ZAGADKA NA TROPIE", a przedszkolaków na "WAKACJE KUBUSIA PUCHATKA"- Teatru KRAK -ART z Krakowa. Miło nam było również gościć przedszkolaków z Nowej Wsi Przedstawienia mają charakter interaktywny, co oznacza, że mali widzowie mają możliwość wzięcia czynnego udziału w widowisku i wystąpienia na scenie. Dzieciom życzymy uśmiechu szerokiego jak tęcza, aby marzenia dodawały Wam skrzydeł, a każde najskrytsze pragnienie się spełniło.

Wykład - Hiszpania

Utworzono dnia 19.05.2023

Kolejny ciekawy wykład dla członków UTW Purda odbył się wczoraj Temat: Hiszpania, krajobrazy, zwyczaje i ciekawostki poprowadził dr. hab. Adam Senetra, prof. UWM z Olsztyna. Hiszpania jest dla wielu idealnym miejscem na urlop. Niezwykłe krajobrazy, ciepły klimat i masa atrakcji kuszą. Jednakże Hiszpanie mają swoje wyjątkowe zwyczaje, które Was zaskoczą np. Kawa z ekspresu rządzi! Hiszpanie są fanatykami kawy, więc nie mogą inaczej rozpoczynać dnia, jak od jej filiżanki. Dodatkowo nie znajdziemy nigdzie czajników, bo Hiszpanie podobnie jak Włosi nie piją herbaty. Kawa pochodzi głównie z ekspresu, więc dla fanów rozpuszczalnej mam smutną wiadomość — ciężko będzie ją dostać w Hiszpanii.

Lekcja biblioteczna

Utworzono dnia 19.05.2023

Rok 2023 to rok Mikołaja Kopernika ze względu na okrągłą 550 rocznicę urodzin i 480 rocznicę śmierci wielkiego polskiego astronoma. O tym, że Mikołaj Kopernik był wielkim uczonym wiedzą już najmłodsi przekonaliśmy się o tym na wczorajszym spotkaniu w bibliotece gdzie gościliśmy uczniów klasy II ZSP z Purdy.

spotkanie autorskie kwiecień 2023

Utworzono dnia 27.04.2023

W dniu wczorajszym w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych. Autorka należy do grona najbardziej poczytnych i najpopularniejszych autorek książek dla dzieci i młodzieży oraz najczęściej nagradzanych polskich pisarek. W spotkaniu udział wzięła młodzież szkolna z ZSP w Purdzie. Twórczość Katarzyny Ryrych jest tak samo wyjątkowa jak ona sama autentyczna, ciepła i wrażliwa. Książki widoczne na zdjęciu wkrótce będzie można wypożyczyć. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Dziękujemy

GALERIE:

Nowości 09.2022r

łamańce językowe - zajęcia z książką

DKK -dorośli i młodzież

Licznik odwiedzin: